Blue Ice
História oleja z tresčej pečene

Nórsky rybí tuk Möller's 250ml

Nórsky rybí tuk Möller's 250ml
Nórsky rybí tuk Möller's 250ml Nórsky rybí tuk Möller's 250ml Nórsky rybí tuk Möller's 250ml Nórsky rybí tuk Möller's 250ml Nórsky rybí tuk Möller's 250ml Nórsky rybí tuk Möller's 250ml
Výrobca: Möller's
Kód produktu: Natural 250ml
Dostupnosť: Out Of Stock
Cena: 12,00 €
Množstvo:     -   Obľúbený produkt
Porovnať produkt

Nórsky rybí tuk Möller's 250ml natural je rybí tuk bez príchute vyrobený priamo v Nórsku. Möller's rybí tuk je vyrobený z tresčej pečene najvyššej kvality s vysokým obsahom omega 3 mastných kyselín a doplnený o vitamíny A, D a E.

Pravý nórsky rybí tuk so 160 ročnou tradíciou

Už od roku 1854 je nórsky rybí tuk Möller's najvýznamnejším a najpopulárnejším tukom z tresčej pečene v regióne severských krajín. Möller's tuk z tresčej pečene je získaný z divo žijúcich nórskych arktických tresiek lovených v oblastiach Lofoten a Vesterålen na severe Nórska. Pre zachovanie najvyššej kvality aj po expedícii sa rybí tuk Möller's plní do tradičných sklenených fliaš.

Unikátna kombinácia živín

Möller's tuk z tresčej pečene je unikátnou kombináciou prírodných omega-3 esenciálnych mastných kyselín z rýb a vitamínov D, A a E. Tieto živiny, ktoré sú dôležité pre optimálny vývoj a udržanie zdravia človeka. Vďaka ich prínosu pre zdravie, nórske zdravotné úrady odporúčajú denný príjem rybieho tuku pre každého a pre deti už od 4-tého týždňa veku.

Omega-3 pomáha udržať si zdravie

Möller's rybí tuk je bohatým prírodným zdrojom omega-3 esenciálnych mastných kyselín. Vďaka nemu získate v prirodzenej nekoncentrovanej ľahko vstrebateľnej triglyceridovej forme 1,2 g omega-3 v dennej odporúčanej dávke, čo je viac než ponúka väčšina omega 3 produktov na trhu. Omega 3 esenciálne mastné kyseliny majú vedecky potvrdený pozitívny vplyv na srdce, krvný obeh a mozog.

DHA pre optimálny vývoj

Möller's tuk z tresčej pečene je prirodzene bohatý na dôležitú omega-3 mastnú kyselinu DHA. Je preukázané, že DHA je dôležitá pre optimálny vývoj a funkciu mozgu, zraku a nervového systému.

Vitamín D, A a E

Pečeň arktických tresiek má obzvlášť vysokú koncentráciu vitamínu D. Vitamín D stimuluje vstrebávanie vápnika v tele, čo napomáha stavbe silných kostí. Vitamín A hrá kľúčovú úlohu v procese videnia a je zodpovedný za správnu funkciu imunitného systému. Vitamín E pôsobí ako antioxidant.

Nutričné hodnoty v 5 ml (% Odporúčaná denná dávka ODD)

Omega-3 1.2 g
- z toho kyselina eikosapentaenová (EPA), 0.4 g
- z toho kyselina dokosahexaenová (DHA), 0.6 g
Vitamín E 3 mg (25% ODD)
Vitamín A 250 μg (31% ODD)
Vitamín D 10 μg (200% ODD)

Zloženie

Rybí olej z tresčej pečene, DL-alfa-tokoferyl-acetát (vitamín E), antioxidant (extrakt s vysokým obsahom tokoferolov), retinyl palmitate (vitamín A), cholecalciferol (Vitaním D). Balené v ochrannej atmosfére.

Odporúčané dávkovanie

Odporúčaná denná dávka pre dospelých a deti od troch rokov je 5 ml (plná čajová lyžička). Použitie oleja z tresčej pečene je pri dodržaní odporúčaní výrobcu bezpečné počas tehotenstva a dojčenia. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Súčasné užívanie rybieho oleja a preparátov obsahujúcich vitamíny A a D u tehotných žien a detí musí byť konzultované s lekárom. Výživový doplnok nie je náhradou pestrej stravy.

Skladovanie

Neotvorenú fľašku uchovávajte v suchu pri teplote 5-25°C. Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Po otvorení uchovávajte v tme v chladničke pri teplote 2-8°C a spotrebujte do troch mesiacov od otvorenia fľaše. Uchovávajte mimo dosahu malých detí.

Rybí tuk © 2024